קול קורא לפעילויות לשנת הלימודים תשפ"א

קול קורא לפעילויות סל תרבות לשנת הלימודים תשפ"א – שגרת הקורונה

 

אנו בסל תרבות ארצי נערכים לשנת הלימודים הבאה ושואפים להיות מוכנים לכל תרחיש אפשרי. כזכור, תפקידו המרכזי של סל תרבות ארצי הוא לאפשר מפגש בלתי אמצעי ביניכם, האמנים והיוצרים, לתלמידים. כפי שוודאי ידוע לכם, אין תחליף למפגש בלתי אמצעי זה - כך פעלנו כל השנים, כך נמשיך ונפעל מיד עם חזרתנו לשגרה מלאה.  עם זאת, על מנת לאפשר לתלמידים חשיפה למופעים ומפגשים גם בשגרת הקורונה, אנו עושים כל מאמץ לאפשר את קיום הפעילות ועל כן נתגמש בהתאם לאילוצי השעה, כמפורט בקול קורא זה, כמובן מבלי להתפשר על האיכות האמנותית.

 

לפיכך, אנו מזמינים אתכם, אמנים, יוצרים ומפיקים, להציע רעיונות למופעים/מפגשים המותאמים לאתגרי התקופה. על ההצעות לכלול פעילויות שניתן לבצען בכיתה או בחלל קטן, עבור קבוצות קטנות ו/או ניתנות לצפייה מצולמת או מקוונת, מרחוק.

 

פעילות שתתקבל על ידי סל תרבות ארצי בכל אחד מששת תחומי האמנות, תופיע במערכת ובאתר, וניתן יהיה להזמינה למוסדות החינוך. עם זאת, סל תרבות ארצי/משרד החינוך/החברה למתנ"סים מבהירים כי אין בקול קורא זה כדי להבטיח את הזמנתם של מי מהמופעים והמפגשים שתגישו.

 

להלן מספר דוגמאות.

 

אמנויות הבמה:

מפגשי יחיד/זוג  – לדוגמה:

 • הצגות יחיד/זוג עם מינימום צרכי הפקה המיועדות לקהל מצומצם בתנאי כיתה / חלל המאפשרים על הקפדה של הנחיות משרד החינוך והבריאות.
 • מופע של מוזיקאי יחיד/זוג / מופע מחול של רקדן יחיד/זוג.
 • מפגש סביב נושא באמנות הבמה (לדוגמה: המסכות בתיאטרון, משפחת כלי הנשיפה ועוד).

 

מפגש + צפייה במופע מצולם – לדוגמה:

 • התלמידים צופים בכיתה במופע המצולם, והשחקנים/היוצרים שלו מגיעים למוסד החינוכי ומקיימים את ההכנה לקראת הצפייה והעיבוד שלאחריה, בקבוצות הקטנות.
 • התלמידים צופים בכיתה או בבית במופע המצולם. השחקנים/היוצרים מקיימים את ההכנה לקראת הצפייה והעיבוד שלאחריה, באופן מקוון וחי (במסגרת זום).

 

אמנויות שאינן במה:

קיום מפגשים במתכונת רגילה אך בצורה מקוונת (לדוגמה: מפגש אמן פלסטי עם מצגת של יצירותיו, צפייה מקוונת בסרט קולנוע ושיחה מקוונת עם היוצר).

אפשרויות נוספות: סיור וירטואלי מודרך במוזיאון/גלריה/סטודיו של אמן, המיועד במיוחד לתלמידים, תערוכה ניידת המגיעה לבית הספר בלוויית מדריך המוזיאון, אשר נמצא בבית הספר במשך ימי התערוכה לתווכה ולהנגישה.

 

מועד אחרון להגשה: 25.08.20 עד השעה 23:59

 

הנחיות כלליות:

 • קול קורא זה, ככל שיהיה ספק, נוסף לנהלי הסל הקבועים להגשת מופעים ומפגשים כפי שמופיעים באתר הסל, ומיועד אך ורק לשגרת תקופת הקורונה.
 • היה וסל תרבות ארצי ימצא עניין ברעיון חדש שיוצע ו/או במפגש/מופע קיים ומותאם, יהיה הסל רשאי לבצע כל יישום, ובכלל זאת שיבוץ הפעילות במסלול מיוחד, ייזום פרויקטים בתחום האמנות הרלוונטי  ו/או ביצוע שיתוף פעולה עם מגיש הרעיון, והכל על פי שיקול דעתו של מנהל התחום ובאישורו של מנהל הסל.         
 • הגשת פעילות לקול קורא זה מתבצעת אך ורק דרך מערכת סל תרבות ארצי.
 • כל יוצר/מפיק המעוניין להגיש פעילות במסגרת קול קורא זה, נדרש למלא שאלון מיוחד המורכב משם המופע/המפגש בתוספת מקף והשנה תשפא (לדוגמה: רומיאו ויוליה – תשפא).
 • הגשת פעילות להיצע האמנותי: במידה ולא יתאפשרו תאריכי צפייה בפעילות, לפנים משורת הדין, ניתן יהיה להגיש צילומים של המופע או המפגש לצפייה של חברי ועדת הרפרטואר הרלוונטית.
 • הגשת פעילות להיצע הנוסף: במידה ולא יתאפשרו תאריכי צפייה בפעילות, לפנים משורת הדין, ניתן יהיה להגיש צילומים של מופע או מפגש זה לצפייה של סגל החינוך הרלוונטי.
 • על החומרים המצולמים המוגשים לבחינה להיות ערוכים ומצולמים באיכות מיטבית.
 • ניתן לבצע התאמה של מפגש/מופע קיים בהיצע האמנותי או הנוסף, וזאת בתנאי שהיוצר/מפיק ממלא שאלון חדש במערכת. שאלון זה יקרא בשם המופע/מפגש הקיים, בתוספת מקף והשנה תשפא (לדוגמה: רומיאו ויוליה – תשפא). שאלון זה תלוי אישור של מנהל/ת התחום.
 • משך הפעילות הכולל ינוע בין 40 דקות ל-90 דקות.
 • פעילות אשר תאושר לשנת תשפ"א, תהיה מאושרת לשנה זו בלבד (בתאריך ה-01.07.21, הפעילות תגרע אוטומטית מההיצע).

 

הערה: למען הסר ספק, הזמנת המופע/מפגש תהיה בהתאם לצרכי בתי הספר והזמנת מנהל/ת הסל ברשות, כך שאין בקול קורא זה כל התחייבות של מי מגורמי סל תרבות ארצי/החברה למתנ"סים/משרד החינוך להזמין מופע/מפגש זה או אחר, גם אם הופק/נוצר במיוחד לתקופה זו.

    

בכל שאלה או הבהרות אתם מוזמנים לפנות למנהל התחום הרלוונטי בסל:

 

תחום תיאטרון

ד"ר אופיר ממן

ofirm@matnasim.org.il

 

רנית ברטלר

ranit@matnasim.org.il

תחום מוזיקה

בועז שחורי

boazs@matnasim.org.il

תחום מחול

הדס בר

hadasb@matnasim.org.il

תחום ספרות

רזי אברמוביץ

razi@matnasim.org.il

תחום קולנוע                       

אודליה ברקין קמיל

odeliab@matnasim.org.il

תחום אמנות פלסטית                 

חן הלר סלומון

chens@matnasim.org.il

יוצרים ומפיקים בחברה הערבית

חאדר שאמא

khader@matnasim.org.il

 

 

 

 


 

להגשת ההצעה לחצו כאן

 

 

 

 קול קורא זה כפוף לשינויים, ועשוי להתעדכן מעת לעת

 

 

השארת תגובה מורשית לחברים בלבד, להרשמה להתחברות

השאר תגובה

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.