אורי גרשוני

צלם. בוגר האקדמיה לאמנות "בצלאל". מלמד ב"בצלאל", באקדמיה לאמנות ועיצוב ויצ"ו חיפה ובאקדמיה לעיצוב שנקר. עוסק גם בצילום עיתונות ובצילום מסחרי. הציג מספר תערוכות יחיד והשתתף בתערוכות קבוצתיות בגלריות ובמוזיאונים בארץ ובעולם. המפגש יכלול היכרות עם עבודות של האמן מהשנים האחרונות בנושא הדיוקן.בין השאר יוצגו הפרוייקט "מי-ביניים" הכולל דיוקנאות של בלייני מועדונים, ופרוייקט "כוכב נולד" הכולל דיוקנאות של מתמודדים בתחרות לתכנית הטלוויזיונית. כמו כן יציג האמן דיוקנאות שצולמו במסגרת עבודתו כצלם עיתונות. במפגש ישוחח האמן על מקומו של הדיוקן בהווה בהקשר של תולדות הצילום ותולדות האמנות בכלל, על הקשר בין הצלם למצולם, ועל תהליך ההצטלמות. כמו כן יידונו ההבדלים בין הצילום המסחרי המוזמן לבין הצילום האישי-אמנותי .בשיחה תיבחן גם השפעת הדימוי הצילומי על התרבות, על חיי היומיום ועל עיצוב הזהות שלנו.

המפגש מיועד לכיתות ז - יב.

מבחר מעבודותיו של אורי גרשוני:

 

לעבודות נוספות של האמן, באתר של גלריה שלוש.

לצפייה בשיחה בין רותי דירקטור ואורי גרשוני על התנהלותו בזירת אמנות מורכבת וטעונה עבורו, על זכרונות הילדות שלו, ועל השפעת אביו, משה גרשוני, על עבודתו כיום.

לכתבה על סדרת עבודות של האמן.

 

יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.