שם המחבר: דני ממלוק

תלמידי שלומי צפו בהצגה "ליצן החצר"

קונץ הוא ליצן חצר ששירת את המלך באמונה במשך שנים רבות. אבל המלך עייף מן הבדיחות של קונץ, ויום אחד הוא מחליט לפטרו ולחפש לחצרו שחקן חדש וססגוני. בצר לו פונה הליצן לקוסם הממלכה, ועל פי עצתו הוא יוצא למסעות רחוקים. בדרכו הוא מגיע לממלכות זרות ומוזרות, ורוכש לעצמו כישורים אמנותיים חדשים. מקץ ימים רבים חוזר קונץ לחצר המלך בתקווה להחזיר לעצמו את מקומו כליצן החצר.
הילדים נמתחים על הכיסאות בדריכות. ליצן החצר קונץ הגיע לארמון להיבחן אצל המלך: מה יעלה בגורלו? כך מגיעה לשיאה עלילת ההצגה "ליצן החצר" בבימויו של ישראל גוריון, אשר גם משחק בה את התפקיד הראשי. ההצגה עלתה בשישה בינואר בפני תלמידי כיתות א-ג מבתי הספר "בן צבי" ו"הרב מימון" שבשלומי.
ההצגה צועדת עם הקהל דרך עולמות דמיוניים וססגוניים. הביקור אצל מלך הפנטומימה, אשר מבגדיו משתלשלות מסכות רבות, מעורר אניגמטיות ואצל חלק מהתלמידים אף פחד. הביקור בממלכת הצלילים, בה לומד קונץ לשיר, נותן למבע הקולי מקום של כבוד. בביקורו בממלכת הריקוד, לומד קונץ על בשרו את העמל הרב שיש להשקיע בלימוד סגנונות ריקוד שונים.
התלמידים מגיבים בהתרגשות לכל שלב שקונץ עובר. הם מזדהים יותר ויותר עם הליצן השובב והחינני, ואחת הילדות אף מגיעה לידי דמעות. "זה מאוד שמח ומאוד מרגש" היא אומרת למורה ומוחה את דמעותיה.
 
29/1/2008
יש למלא את הפרטים

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.